X

Laser frakcyjny CO2 Fire Xel BISON

Lasery do resurfacingu twarzy, redukcji blizn i rozstępów.

 

O URZĄDZENIU:

Technologia lasera frakcyjnego CO2 jest jedną z najnowszych i najbardziej skoncentrowanych technologii na całym świecie. Jest to rodzaj najmniej inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, pomiędzy zabiegami inwazyjnymi oraz nieinwazyjnymi.

W TRAKCIE ZABIEGU

Mikroskopijna wiązka lasera dziurkuje skórę na wybranej partii ciała pozostawiając w tkance tysiące kanalików. Wierzchnia warstwa cery oglądana pod mikroskopem przypominałaby siatkę. Urządzenie prowadzi do rozpadu nie więcej niż 20 procent naskórka. Następnie zachodzi szybka regeneracja komórkowa. Skóra całkowicie się odbudowuje już po około 7-14 dniach. Najtrudniejsze są pierwsze dni po zabiegu, gdyż skóra jest zaczerwieniona i pojawiają się drobne strupki. Zabieg nie tylko powoduje regenerację i odbudowę skóry, ale też stymuluje syntezę nowego kolagenu. Dlatego pełne efekty widoczne są po upływie od 3 do 6 miesięcy, podczas których cera cały czas poprawia swój wygląd. Laser frakcyjny Co2 można stosować w zasadzie na dowolną partię ciała. Efekty widać od razu, są one postępujące. Stan skóry poprawia się już na trzeci, czwarty dzień po zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA:

● Ciąża
● Uczulenie na słońce
● Nadwrażliwość na światło lub przyjmowanie leków uwrażliwiających na światło
● Przyjmowanie witaminy A (retinoidów) przez ostatnie 6 miesięcy
● Świeża opalenizna
● Znamiona i złośliwe zmiany w obszarze zabiegowym
● Uszkodzenia skóry
● Aktywny trądzik
● Aktywna opryszczka
● Nadciśnienie, padaczka, cukrzyca

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:

Pielęgnacja skóry łagodnymi preparatami poprawiającymi regenerację (Zinalfat, Cicaplast, Alantan, Cicabio itp.). Ochrona przeciwsłoneczna – SPF > 30 przez około 4 tygodnie po zabiegu.