X

HIFU

Urządzenia liftingująco-liposukcyjne na twarz i ciało. Regeneracja i odmładzanie bez naruszenia zewnętrznej warstwy skóry.

 

O URZĄDZENIU:

HIFU nazwa to skrót od angielskiego High Intensity Focused Ultrasound, co znaczy „skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu". Sama technologia jest znana od dawna – już 20 lat temu stosowano ją w medycynie do usuwania guzów m.in. raka prostaty. Od kilku lat jest także wykorzystywana w medycynie estetycznej i kosmetologii w zabiegach liftingujących na twarz i liposukcji na ciało. Zaletą Hifu jest regeneracja i odmłodzenie skóry bez naruszenia zewnętrznej warstwy skóry. Zabieg nie wywołuje większego dyskomfortu. Tylko w chwili oddziaływania terapeutycznego fal pacjent może czuć lekki ból utrzymujący się przez kilka sekund. Na pół godziny przed zabiegiem można zażyć ogólnodostępny środek przeciwbólowy (typu paracetamol). Nie należy przy tym przyjmować środków o działaniu przeciwzapalnym.

KORZYŚCI:

Utrzymanie się efektu zabiegu zależy od indywidualnych cech pacjenta i właściwości jego skóry. Ważne jest, że z około 20% docelowego efektu można się cieszyć bezpośrednio po zabiegu (w ciągu 24-48 h). Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni po zabiegu tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu.

DZIAŁANIE:

Istotą jest precyzyjne ogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym punktowym obszarze. Obszar ten jest poddawany ablacji, a w tkance powstają dwa efekty fizyczne:

1. Termiczny: tkanka absorbuje falę ultradźwiękową i powstaje efekt cieplny powodujący koagulację tkanki.
2. Mechaniczny: polega na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórki i narastaniu ciśnienia w jej wnętrzu i w konsekwencji zniszczenie jej struktury.

Dzięki skoncentrowanej energii ultradźwięków działających na głębszych warstwach skóry dochodzi do produkcji kolagenu, a w efekcie prowadzi to do poprawy napięcia skóry, ujędrnienia i stopniowe podniesienie zwiotczałej skóry. Efekt utrzymuje się przez co najmniej 18 miesięcy (ujędrnienie skóry twarzy, okolic oczu podbródka, szyi, poprawa napięcia skóry, poprawa owalu twarzy, poprawa gęstości skóry).

PRZEBIEG:

Jest to jedyne urządzenie, które umożliwia wizualizację tkanki podskórnej podczas zabiegu, co gwarantuje wyjątkową skuteczność i precyzję. Operator może widzieć tkankę podskórną do głębokości 8 mm. Pozwala to na dopasowanie parametru zabiegu indywidualnie dla pacjenta. Na oczyszczonej skórze, pokrytej żelem do USG osoba wykonująca przykłada głowicę o różnych częstotliwościach i różnej głębokości działania w zależności od określonego obszaru. Zabieg trwa średnio od 15 do 40 min w zależności od pola zabiegowego. Pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, jednak pełen zadowalający rezultat następuje po upływie 90 dni. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do życia codziennego. Po zabiegu na skórze może wystąpić łagodny rumień utrzymujący się nie dłużej niż jedną godzinę. Wyjątkowo rzadko się zdarza niewielki obrzęk, który może być widoczny maksymalnie dzień lub dwa. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy
i wrażliwy na dotyk przez klika dni po zabiegu.

WSKAZANIA:

Zabieg zalecany jest w celu odmłodzenia i poprawy wyglądu zarówno skóry, jak i owalu twarzy, gdy widoczne są objawy starzenia, tj. zmarszczki płytkie i głębokie, bruzdy, nawisy, szczególnie tzw. chomiki w obrębie żuchwy. Do podniesienia i pojędrnienia skóry na szyi i dekoltu. Likwidacji „podwójnego podbródka".

PRZECIWWSKAZANIA:

● choroby serca (rozrusznik)
● stenty metalowe,
● bioabsorbowalne implanty mechaniczne
● nowotwory złośliwe
● przebyte udary mózgu
● skłonność do powstawania keloidów
● otwarte rany twarzy
● dermatozy (zakażenia wirusowe, łuszczyca, pokrzywka itp.)
● terapia przeciwzakrzepowa
● depozyty kwasu hialuronowego na powierzchni zabiegowej
● stany gorączkowe
● ciąża, połóg